Μηχανολογία και Μηχανική Υλικών

Καλύπτει θέματα για Μηχανολόγους και Μηχανικούς Υλικών

Βάσεις Δεδομένων

Μια βάση δεδομένων είναι μια οργανωμένη συλλογή πληροφοριών, δεδομένων ή παραπομπών που αποθηκεύονται σε ηλεκτρονική μορφή. Χρησιμοποιήσετε τις παρακάτω Βάσεις Δεδομένων για να αναζητήσετε πηγές για μηχανολογία και επιστήμη υλικών & μηχανικών  (άρθρα επιστημονικών ή/και ποικίλης ύλης περιοδικών, εφημερίδων, ηλεκτρονικά βιβλία, πατέντες, πρακτικά συνεδρίων, σύνολα δεδομένων και άλλα).

Δεδομένου ότι κάθε βάση δεδομένων περιλαμβάνει ένα διαφορετικό σύνολο πηγών, η αναζήτηση σε περισσότερες από μία βάσεις δεδομένων μπορεί να σας βοηθήσει να βρείτε πρόσθετες πληροφορίες.

Αναζήτηση άρθρων μέσω του Google Scholar

To Google Scholar (Μελετητής Google) είναι μια ελεύθερα προσβάσιμη μηχανή αναζήτησης της ακαδημαϊκής βιβλιογραφίας. Παρέχει έναν απλό τρόπο για ευρεία αναζήτηση ακαδημαϊκών συγγραμμάτων. Αναζητήστε σε μια μεγάλη ποικιλία κλάδων και πηγών όπως εργασίες, επιστημονικά άρθρα κ.α.

Για σύνδεση του υλικού της Βιβλιοθήκης με το Google Scholar επιλέξτε:

Ρυθμίσεις - Σύνδεσμοι Βιβλιοθήκης - Αναζήτηση CUT - επιλογή Cyprus University of Technology - Full Text via CUT Library - Αποθήκευση

Google Scholar